RYC® vs teised metoodikad

Mille poolest on RYC® koolitus parem paljudest teistest diastaasiga tegelemise metoodikatest?

Mina jõudsin diastaasi ja nabasonga teemadeni 2014. aastal pärast teise lapse sündi. Käisin u 8 nädalat pärast sünnitust Kõhukliinikus, sain harjutused, splindi kasutamise soovitused ja tegelesin teemaga mõned kuud. Minu jaoks jäi selles lähenemises midagi väga olulist puudu. Niipea kui lõpetasin igapäevaselt ühetaoliste harjutuste tegemise, ei olnud kõhupiirkonna väljanägemine enam see, mis aktiivselt harjutuste tegemise perioodil.

Elasin elu tavapäraselt edasi, läksin tagasi tööle, jäin kolmanda lapse ootele ja töötasin peaaegu viimase lõpuni välja. Mõni aeg pärast sünnitust jõudsid kõhupiirkonna teemad uuesti minu teadvusesse. Lugesin ja uurisin palju igapäevaste liikumisharjumuste mõju kohta Katy Bowmani (Nutritious Movement) raamatutest ja podcastidest. Üha enam sain aru, et diastaas ei ole eraldiseisev probleem, vaid seotud paljude erinevate asjaolude koosmõjuga, sh kõhuõõnesisese rõhuga hakkamasaamisega.

Kõik on omavahel seotud

Restore Your Core® programmiga hakkasin süvenenult tegelema 2017. aasta sügisel. Leidsin sellest väga palju ahhaa momente enda keha ja liikumisharjumuste kohta, sain lõpuks aru, et kõik on omavahel seotud. Ükski osa inimese kehast ei ole nö vaakumis. See tähendas omakorda seda, et diastaasi ja ka vaagnapõhjaprobleemidega tegelemisel on vaja tervet keha kaasavat lahendust, mis ei tekitaks liikumishirmu. Vastupidi, et see julgustaks inimest uurima ja ja uudishimulik olema selles osas, mis tema kehaga toimub. 

Olen küll RYC® programmist, harjutustest ja põhimõtetest rääkimisel alustanud tihti diastaasi teemast, aga see on tegelikult midagi palju enamat! See on protsess.

Väga paljud naised üle maailma on just selle lähenemise kaudu saanud abi vaagnapõhjaga seonduvate probleemidega (uriinilekked, organite allavajed jm). Need on teemad, mis mõjutavad väga oluliselt inimeste elukvaliteeti. Restore Your Core® 12-ndl programm ja juhendajakoolitus sisaldab endas parimaid tehnikaid ja õpetusi erinevatest praktikatest – jooga, Pilates, Alexanderi tehnika jpm.

Üks asi, mis kõik korda teeb

Mitte ühelgi juhul ei luba RYC® juhendajad või programmi läbimine seda, et see on üks lahendus kõikidele probleemidele.

Olen sinuga väga aus. Mitte kuskilt ei käi selle programmi juhendajate teemadest läbi, et just selle lähenemisega saab diastaasi 100% alati sulgeda/parandada. Mida üldse sulgemine tähendab? Normaalseks vaheks peetakse 2-2,5 cm ja üldiselt ei tea naised, milline oli nende kehatüvelihaste seisukord ja kasutamine enne rasedust.

See eesmärk on lihtsalt väga mitmetahuline, mis ei sisalda endas ainult ühte-kahte harjutust, mille abil seda saavutada. RYC® koolituse läbinud juhendajad ei ole diastaasi “sulgemise” tehnikate vastased, sh kirurgilisel teel diastaasi “sulgemise” vastased. See on iga inimese enda otsustada, kuidas ta teemaga tegeleb.

Küll aga on RYC®-l oluline roll selles, kuidas õpetada ja harjutada kehale sisse uusi mustreid. Nii et igapäevased tegevused aitaksid kõhuõõnesisest rõhku vähendada ja taastumisprotsessile kaasa aidata. Naiste edulood RYC® lähenemisega nii vaagnapõhja probleemide kui diastaasiga seoses räägivad siin enda eest. Saad neid soovi korral vaadata Restore Your Core® Community grupist siit.

Pidev enesetäiendamise võimalus

Juhendajate grupp ja Lauren Ohayon ise on uskumatult toetavad ja pidevat enesetäiendust soosivad. Kõikidele klientidega või tundide/konsultatsioonidega seoses tekkivatele küsimustele saab jooksvalt vastuseid ja Lauren on treenerite jaoks alati olemas. Teatud aja tagant toimuvad coaching kõned, kus käiakse läbi erinevaid vahepeal tekkinud küsimusi – klientide või enda õppimiste/avastustega seoses. Aeg-ajalt on võimalik osaleda ja pealt vaadata nö clinic sessioone, kus Lauren aitab kedagi mõnest takistusest edasi.

Ma ei ole kursis teiste juhendajakoolitustega ja sellepärast on mul keeruline välja tuua, millised on just RYC® eelised teiste ees. Küll aga olen ma koolitust läbides ja pärast grupi- ja personaaltundide andmist saanud kinnituse ja kindlustunde, et olen teinud hea valiku oskuste ja teadmiste omandamiseks. Kõige sellega saan teisi naisi nende teekonnal aidata.

Kogukonna tunne

Juhendajaid on üle maailma hetkel kokku 90 ringis ja esindatud on paljud erinevad valdkonnad. On mitmeid Pilatese õpetajaid, joogaõpetajaid, menopausi teemadega tegelevaid treenereid, personaaltreenereid, sünnitoetajaid, füsioterapeute jne. Nii on ka juhendajate community kaudu olemas suur ja laiapõhjaline tugi erinevate küsimuste jaoks, mis praktikas ette võivad tulla.

Paljude sõnul on just Laureni enda ja teiste juhendajate community ning tugi on üks suuremaid lisaväärtusi, mis RYC® juhendajaks olemisega kaasneb.

Olen osalenud live koolitusel ja virtuaalkoolitusel ja sellegipoolest kaalun tõsiselt veelkord virtuaalsel koolitusel osaleda, et teadmisi ja oskusi värskendada. Selleks, et soodustada juhendajate õppimist ja enesearengut on võimalik järgmistel koolitusel väga suure soodushinnaga osaleda. 

Järgmised sammud

Kui see sulle huvi pakub, siis siin on mõned järgmised sammud, millest alustada:

1) Liitu RYC® Facebooki grupigahttps://www.facebook.com/groups/restoreyourcore/ ja vaata tutvustavas postituses tasuta saadavalolevaid videosid. See annab sulle aimu, kas Lauren Ohayoni lähenemine nendele teemadele võiks sulle sobida. See ei nõua sinult ühtegi lisakulutust peale su enda panustatud aja 🙂

2) Kaks korda aastas, emadepäeval ja millalgi musta reede paiku toimub tavaliselt RYC® programmi soodushinnaga müük. Kirjuta ja küsi mu käest kood, millega saad musta reede soodushinnale lisaks 10 USD allahindlust, see kehtib ka muul ajal. Programmi soetamine ei seo sind veel kohustusega selle juhendajaks hakata.

See annab aga sulle veelgi enam aimu, mida täpsemalt Restore Your Core® lähenemisest oodata võid.

Juba ainuüksi selle online programmiga tuleb kaasa palju lisamaterjali. See kõik on väga kasulik informatsioon kõigile, kes tegelevad diastaasi ja vaagnapõhjalihaste taastamise/treenimise teemadega. Juhendajakoolituse jaoks on selle 12 nädala programmi läbimine üheks eelduseks 🙂

3) Misiganes küsimused sul veel juhendajakoolituse osas tekivad, anna mulle märku – kirjuta mulle riina@riinaarund.com või otsi mind sotsiaalmeediast üles. Võime alati telefoni või skype teel suhelda ja saan sulle jagada nii palju infot, kui soovid.